Newsletter
Podaj swój adres e-mail i badź na bieżąco z nowościami i promocjami
Jak wybrać idealne buty do biegania?

Jak wybrać idealne buty do biegania?

Bardzo często wiele osób, które rozpoczyna przygodę z bieganiem, przed rozplanowaniem swoich treningów i zastanowieniem się, czego tak naprawdę oczekują od aktywności fizycznej, wybiera się na zakupy do sklepu sportowego. Dlaczego można zauważyć taką kolejność podejmowanych decyzji? Odpowiedź jest prosta – następuje większa motywacja. Kiedy jesteśmy wyposażeni w odpowiednią odzież sportową, możemy stwierdzić, że zrobiliśmy pierwszy krok, który pozwoli nam na poprawę kondycji i samopoczucia – stopniowo polepszającego się dzięki uprawianiu sportu.

 

Odpowiednie buty biegowe to podstawa!

 

Kluczowym wyposażeniem w garderobie biegacza, który w dłuższej perspektywie chce zadbać o swoje stawy, a także ogólny stan organizmu, są sprawdzone i dobrze dopasowane buty do biegania. Asics, New Balance, Adidas, Nike – to tylko niektórzy z najpopularniejszych producentów obuwia, a modeli jest naprawdę wiele. Podczas przeglądania ofert, głowie każdego początkującego sportowca-amatora zawsze pojawia się jedno pytanie – w jaki sposób wybrać najlepsze buty do biegania, gdzie znaleźć rankingi poszczególnych produktów, która marka jest najlepsza? Nie ma jednoznacznych odpowiedzi.

 

Co powinno liczyć się przy zakupie obuwia sportowego?

 

Przede wszystkim powinien liczyć się komfort użytkowania i zaspokojenie potrzeb konkretnej osoby. Każdy z nas ma inny kształt stopy, do którego należy również dobrać wysokość podbicia. Przed kupnem butów do biegania warto porozmawiać ze specjalistą, który dzięki swojej wiedzy fachowo pomoże w doborze odpowiedniego obuwia. Jeśli jednak zamierzasz zrobić zakupy na własną rękę, odpowiedz sobie na poniższe pytania:

 

  • Jaki dystans zamierzasz pokonywać?

  • Chcesz biegać rekreacyjnie czy docelowo pojawiać się na różnego rodzaju zawodach?

  • Po jakich terenach planujesz swoje trasy?

  • Jaka jest Twoja waga?

 

Pamiętaj, że dopasowane buty do biegania nie oznaczają braku swobody i możliwości poruszania stopą. Przyjmuje się, że około 0,5 centymetra jest dobrą rezerwą, która sprawdzi się w przypadku puchnięcia palców.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl